Praca Posła do Parlamentu Europejskiego to aktywny udział w procedurze legislacyjnej inicjowanej przez Komisję Europejską, inicjatywy własne, specjalistyczne negocjacje, analizowanie złożonych zagadnień prawnych, i przede wszystkim – budowanie europejskich sojuszy i poszukiwanie kompromisu dla dobra wszystkich obywateli Unii Europejskiej. To też prezentacja pracy poprzez wystąpienia na Komisjach, czy sesjach plenarnych Parlamentu Europejskiego.

Jestem członkiem drugiej, co do wielkości frakcji w Parlamencie Europejskim - Socjalistów i Demokratów - oraz trzech Komisji: Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE), Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych (LIBE) oraz Kultury i Edukacji (CULT).

Przez prawie rok byłem też członkiem Komisji śledczej ds. zbadania stosowania oprogramowania Pegasus i równoważnego oprogramowania szpiegowskiego służącego inwigilacji.

Bardzo aktywnie angażuję się w pracę na rzecz mojej grupy politycznej, S&D, oraz uczestniczę w pracach tematycznych komisji.    

Poniżej udostępniam Wam moje wystąpienia od początku sezonu 2023/2024. Materiały będą sukcesywnie uzupełniane, a już teraz możecie znaleźć je wszystkie na moim kanele na YouTube. KOHUT TV – polecam!

Moje biura

Rybnik

ul. Saint Vallier 4
44-200 Rybnik

Katowice

Ślōnskŏ Ambasada
ul. św. Anny 17/1
40-421 Katowice

Bruksela

Parlament Europejski
60 Rue Wiertz
B-1047 Bruxelles

Strasburg

Parlament Europejski
1 Avenue du Président Robert Schuman
CS 91024
F-67070 Strasbourg

Image

©2019-2024 Łukasz Kohut - Poseł do Parlamentu Europejskiego