Urodziłem się w 1982 roku. W szkole byłem kujonem. Potem skończyłem dwa kierunki studiów: politologię i zarządzanie i marketing - oba na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Zarządzanie i marketing studiowałem również w Finlandii na Savonia University of Applied Sciences w Varkaus, korzystając z dobrodziejstw projektu wymiany międzynarodowej Erasmus.

Po studiach, jak chyba każdy z mojego pokolenia, chciałem spróbować sił poza granicami Polski. Najpierw wyjechałem do Norwegii, gdzie pracowałem w księgowości dla firmy Skanska Norge.

A później, w 2010 roku, do czeskiej Pragi, gdzie koordynowałem międzynarodowe projekty pomiędzy Czechami, Norwegią a Filipinami. W międzyczasie dla EEA Norway Grants - koordynowałem projekty między Polską a Norwegią.

Znam 3 języki obce angielski, norweski i czeski, ale godom tyż po naszymu. I się tego nie wstydzę.

Wróciłem na Śląsk, bo tęskniłem za swoim hajmatem. Tu, w rodzinnym Rybniku, założyłem własną firmę fotograficzną.

Po powrocie do Polski w 2012 zostałem również członkiem Ruchu Palikota, który w 2013 przekształcił się w Twój Ruch. W tym samym roku zostałem też sekretarzem struktur RP w Rybniku, a w 2014 Przewodniczącym Zarządu partii w okręgu nr 30. W wyborach samorządowych w 2014 startowałem do Sejmiku Województwa Śląskiego z listy Twojego Ruchu i otrzymałem 1435 głosów. W wyborach parlamentarnych w 2015 startowałem z listy Zjednoczonej Lewicy, z drugiego miejsca, uzyskując 5397 głosów, czyli najlepszy wynik na liście.

W 2018 wystąpiłem z Twojego Ruchu. W wyborach samorządowych (2018) miałem startować do Sejmiku Województwa Śląskiego jako lider okręgowej listy Koalicji Obywatelskiej, jednak ostatecznie Nowoczesna rekomendowała na to miejsce Wojciecha Kałużę, w związku z czym zrezygnowałem. Jak potoczyła się historia Kałuży, wszyscy wiecie.

Od 2019 roku współtworzyłem z Robertem Biedroniem Partię Wiosna. Koordynowałem struktury regionalne w trzech województwach (śląskie, opolskie i małopolskie), i tak – w 2019 r. – zostałem „jedynką” w wyborach do Parlamentu Europejskiego w Okręgu Wyborczym nr 11 (województwo śląskie). Uzyskałem 48 783 głosy (3,05%) i zdobyłem mandat Europosła IX kadencji. Jako jeden z trzech reprezentantów partii.

Jestem członkiem stowarzyszeń: Demokratyczna Unia Regionalistów Śląskich, Śląskie Perły i FEST. Od 2017 do 2019 roku współpracowałem z Instytutem Myśli Demokratycznej.

Moją pasją jest fotografia (oczywiście), dobra muzyka, sportowy tryb życia i podróże (szczególnie bliska jest mi dalej Skandynawia).

Publikowałem zdjęcia i felietony m.in. w Gazecie Wyborczej, Fabryce Silesia, Dzienniku Zachodnim i Nowinach oraz na wielu portalach internetowych. Jedno z moich zdjęć trafiło na okładkę singla zespołu Madox startującego w krajowym konkursie Eurowizji.

W lipcu 2016 roku moja pierwsza wystawa ,,Śląska Melancholia” zaprezentowana była w Galerii Smolna, druga ,,FEST fotografia" - jesienią - na rybnickim deptaku, a trzecia ,,Pogranicze" w Halo! Rybnik w 2017 roku.

Jestem podwójnym laureatem Śląskiej Fotografii Prasowej w 2018 roku.

Od wielu lat kibicuję reprezentacji Argentyny w piłce nożnej, a moim ulubionym serialem nie jest ,,Moda na sukces", a ,,Wikingowie".

Mam dwa koty - Thora i Freyę.